Antika Ürünler

İstanbul Antika Tablo

İstanbul Antika Tablo

İstanbul antika tablo eserlerinizi adresinize gelerek inceliyor, hak ettiği değeri nakit olarak yapıyoruz. Yılların verdiği bilgi birikim ve uzman portföy danışmanlarımızla ile size en iyi hizmeti veriyoruz. 

Antika tabloa, estetik, tarihsel ve maddi değeri olan eski sanat eseri olarak tanımlanır.Her eşyanın ayrı bir tanıklık geçirdiği antikacılar, İstanbul'un belli noktalarında yoğunluk kazanıyor. Antikacılar arasında dikkat çeken İstanbul Antika, maddi değeri olan antika tablo eserlerinde en iyi fiyatı vermeyi taahhüt ediyor.

İstanbul Antika Tablolar

İstanbul Antika Tablo

Antika tablonuzu satarken ürününüzün yaşını, sanatçısını, tablonun yapılış tarihini ve durumunu bilmenizde fayda olacaktır. Tablonun analizinde kendinizi denklemin dışına çıkarmak ve sanatçının geçmişine, dönemine ve deneyimlerine dayanarak anlam aramak oldukça önemlidir.

Antika tablolar ona yatırım yapacak anlayışa ve paraya sahip olanlar için iyi bir yatırım olabilir. Bununla birlikte, sanatın neyi takdir edeceğini ve ne kadar takdir edeceğini belirlemek zor olduğundan, sanata yatırım yapmak riskli olabilir.

Tabloyu anlamak için üç basit adım vardır; bak, gör, düşün...  Dekorasyon ihtiyaçlarınızı kesinlikle karşılayacak Antika tablolar, Antik taşbaskılar, Antika gravürler ve Antik suluboyalar dahil olmak üzere muhteşem bir Antik Sanat koleksiyonu bulunabilmektedir.

İstanbul Antika İletişim

Tarihi Değeri Olan Antika Tablolarınızı mi Satacaksınız?

İstanbul Antika ile iletişim kurun

Antikacılar arasında sertifikalı İstanbul Antika, maddi değeri olan antika tablolarınıza en iyi fiyatı vermeyi taahhüt ediyor.

Tuval üzerine yapılan resimler genellikle tahtaya çizilenlerden daha değerlidir. Ayrıca yağlıboya tablolar genellikle sulu boya veya pastellerden daha fazlasını getirir. Tablo tuval üzerindeyse, ters çevirin ve tuvalde eski bir tablodan bekleyebileceğiniz renk değişikliği olup olmadığını kontrol edin. En pahalı tablolar listesi için buradan bakabilirsiniz.

Antika Tablo Nasıl Anlaşılır?

Antika tabloya sahip olduğunuzu gösteren en önemli özellik, tablonun arka tarafındaki kararmasıdır. Tabloyu ters çevirin ve yaştan kaynaklanan koyulaşma olup olmadığını kontrol edin. Herhangi bir koyu leke fark ederseniz, tablo antikadır, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

19. yüzyıl ve öncesinden kalan tablolar, gravürler antika tablo olarak bilinmektedir. Geçmişine ve tarihine değer veren, profesyonel koleksiyoncular içerisindeki İstanbul Antikacı’ya aşağıdaki teklif Formu vasıtasıyla ulaşabilir, değerinde teklif alabilirsiniz.

 

Antika, estetik, tarihsel değeri olan antika tablonuzun değerini ölçmek için en az 100 yıl önce üretilmiş olması değerini belirlemede önemli bir kriterdir. Ayrıca bir tablonun değerini anlamak için aşağıdaki bulunan kriterler antika satmak isteyenler için faydalı olabilir;

  1. Bir tablonun menşei, kime ait olduğu, belgelenme tarihi; onun değerinde büyük bir belirleyici faktördür. Örneğin, bir tablo ünlü bir tuval sanatçısının, önde gelen bir koleksiyoncunun ya da saygın bir galerinin sahibiyse, satışa sunulduğunda kesinlikle daha yüksek teklifler çekecektir. Dolayısıyla tablonun sanatçısı, onun değerini belirlemede eetkili bir tercihtir.
İstanbul Antika Tablo
İstanbul Antika Tablo
  1. Eğer tuvalin ve boyanın rengi solmuşsa bu onun antika olmadığı anlamına gelir. Kanvas tablolar zamanla koyulaşır.
  2. Çerçeve için de aynı prensip geçerlidir. Bu yüzden arka fotoğraflarına ihtiyacınız olacak. Bir parçanın çerçevesi, eski tırnaklara sahip koyu renkli, patinalı ahşaptan yapılmıştır.
  3. Orijinal Bir Tabloda, gerilmiş tuvalin kenarlarında düzensiz ve düzgün olmayan boya vardır. Bir Baskının genellikle keskin, düzgün ve temiz kenarları vardır.

İstanbul Antika Tablo Alan Yerler

İstanbul Antika Tablo Alan Yerler

İstanbul'da antika tablo alan yerler oldukça fazladır. En büyük antika pazarlarında sanatsal antika tablolarını rahatlıkla bulabilir veya  satabilirsiniz. Ancak profesyonel  sertifikası olan bir koleksiyoncudan değerini öğrenmeden antikanızı satmamanızı tavsiye ediyoruz. İşte bu yüzden İstanbul Antikacı tablolarınıza en iyi teklifi veriyor ve ödemenizi de peşin yapıyor.

Günümüzde antika terimi genel olarak en az 100 yaşındaki sanat yapıtları ve tarihsel değer taşıyan eşya için kullanılmaktadır. Antika koleksiyonculuğunun, tapınaklarda hazine saklanması ile başladığı söylenebilir. Dolayısıyla antika koleksiyonculuğunun neredeyse insanlık tarihi kadar uzun bir geçmişi vardır. Antikaların yalnızca estetik değerleriyle değil, tarihsel önemlerile de ilgilenildiği Türkiye'de çok eski yıllarda ülkenin tarihini yansıtan antikalar toplanmaya başlamıştır.

Antika tablonuzu İstanbul ve tüm semtlerinde adresinize gelerek inceliyoruz. Alanında uzman portföylerimizle en iyi fiyat teklifini sunuyoruz. Eğer fiyat teklifini kabul ederseniz antika tablonuzu peşin ödeme yaparak satın alıyoruz.

Hakkındaki Videoyu Oynat İstanbul Antikacı

Antika tablolarınızı değerinde satın alıyoruz

Antika tablo, yağlı boya tablo süsleme sanatı ürünlerini içerisinde yer alan tarihi değeri olan eski eşyalardır. Böyle bir antika eseriniz varsa, uzmanlarımızdan fiyat alabilirsiniz.

İstanbul Antika Tablo” ile ilgili 2 düşünce

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir