Antika Ürünler

İstanbul Antika Mobilya

İstanbul Antika Mobilya

İstanbul antika mobilya koleksiyonculuğu yapan firmamız, tarihi mobilyalarınıza en iyi fiyatı veriyor. Antika mobilyalar hakkında düşünürken genel kural 100 yıllık olmasıdır. Bir asırdan daha eski olan mobilyalar antika olarak sınıflandırılmaktadır. 

Antika mobilya, estetik, tarihsel ve maddi değeri olan eski eşya olarak tanımlanır. Antika mobilya eski çağlara özgü süsleme sanatı ürünlerini içerisine alan en az 100 yıl önce üretilmiş eserleri içerir.

İstanbul Antika Mobilya

İstanbul Antika Mobilya

Antika bir kültürdür, geçmişine değer veren, tarihine değer veren insanların biriktirdiği objeler antika koleksiyonunu oluşturuyor. İstanbul Antikacı olarak  biz bu hizmeti vermeye çalışıyoruz. Zaman zaman da antika müzayedeleri yapıyoruz. Antika severleri çoğaltmaya çalışıyoruz. Çünkü antika gerçekten farklı duygusal bir objedir. Geçmişin izlerini taşıyan mobilyalar, geçmişimize değer vermeye ve geçmişimizi yaşatmayı anlatıyor.

Antika mobilyalar ona yatırım yapacak kişiye ve paraya sahip olanlar için iyi bir yatırım aracı olabiliyor. Bununla birlikte, sanatın neyi takdir edeceğini ve ne kadar takdir edeceğini belirlemek zor olduğundan, sanata yatırım yapmak da riskli olabiliyor. Tahta mandallar, elle kesilmiş kırlangıçlar ve gül başlı çiviler gibi şeyler genellikle antika mobilyalarda bulunur. Mobilya üzerinde yapımcının işaretini bulamazsanız, şirket veya dernek işareti gibi kökenine dair ipuçları hala mevcut olabilir.

Antika Mobilya Nasıl Anlaşılır?

Bir mobilyanın antika olabilmesi için en az 80- 100 yılı geçmesi gerekiyor. Fakat 1970’lerin 1960’ların eşyaları da hızlıca gelişen teknolojinin nostaljik ürünleri oldu. İstanbul’un her yerinden küçük büyük, çok ya da az değerli antika mobilyalar ve sanat eserleri hızlı bir şekilde alınıp satılıyor. 1900’lü yılların ilk yarısında antika koleksiyonculuğu oldukça sınırlıydı. Türkiye’de antika koleksiyonculuğu son yıllarda oldukça arttı.

Antika mobilyayı anlamak için bu işin profesyonel olarak yapılması gerekiyor ya da antika koleksiyoncularından bilgi alınabiliyor. Antika mobilyalarının yıpranmış olması antika olduğu anlamına gelmiyor. Bu mobilyanın kalitesinden taviz vermemesi oldukça önemli olabiliyor. Bununla birlikte antika mobilyalarda el işçiliği çok önemli bir kriter olabiliyor. Antika mobilyanın kesinlikle otomatik makineler kullanılmadan yapılmış olması gerekir. 

İstanbul Antika Mobilya
İstanbul Antika Mobilya

Antika mobilyanızın değerli olup olmadığının bir diğer belirtisi ise oldukça nadir bir ürün olmasıdır. Bunun için mobilyanın sıra dışı bir renk veya tasarım kullanılarak yapılmış olması antikanın değerini artıracaktır. Bununla birlikte en önemli bir diğer özellik ise antika mobilyanın yaşıdır. 100 yıllık sağlamlığını korumuş bir mobilya, kesinlikle antikadır. 

İstanbul antikacı olarak müşterilerimize bu konuda da yardımcı olmak için her zaman yanlarındayız. 

İstanbul Antika İletişim

Estetik, Tarihi Değeri Olan Antika Mobilyanızı mı Satacaksınız?

İstanbul Antika ile iletişim kurun

Antikacılar arasında sertifikalı İstanbul Antika, maddi değeri olan antika mobilyanıza en iyi fiyatı vermeyi taahhüt ediyor.

İstanbul Antika Mobilya Alan Yerler

post 1 image 1

İstanbul ve çevresinde antika mobilya alan yerler geniş bir alanı kapsamaktadır. Ancak profesyonel olarak, sertifikası olan bir koleksiyoner bulunması oldukça önemlidir. İstanbul Antikacı eski mobilyalarınıza en iyi teklifi vererek, ödemenizi de peşin olarak yapmaktadır. 45 yıldır antika sektöründe olan firmamız ile her zaman iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Geçmişine ve tarihine değer veren, profesyonel koleksiyoncular içerisindeki İstanbul Antikacı'ya aşağıdaki teklif Formu vasıtasıyla ulaşabilir, değerinde teklifi alabilirsiniz.

Vizyonumuz, antika kültürünü yaşatarak, geçmişimize değer vermeye ve onu yaşatmaya gayret gösteriyoruz. Amacımız geçmişin izlerini taşıyan nadide eserleri toplayarak, antika koleksiyonumuzu genişletmek. Antika mobilyaları, koltuk takımlarını tamir eden koltuk tamiri ustalarının da alanında bu işleri profesyonel olarak yapmaları, işin tabiatı gereği zorunludur.

Hakkındaki Videoyu Oynat İstanbul Antikacı

Antika mobilyanızı değerinde satın alıyoruz

Antika mobilya süsleme sanatı ürünlerini içerisinde yer alan tarihi değeri olan eski eşyalardır. Böyle bir antika eseriniz varsa, uzmanlarımızdan fiyat alabilirsiniz.

İstanbul Antika Mobilya” ile ilgili 2 düşünce

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir