Antika Ürünler

İstanbul Antika Mücevher

İstanbul Antika Mücevher

İstanbul antika mücevher alımı yapan firmamız, orjinalliği bozulmamış mücevherlerinizi değerinde satın alıyor. Antika mücevher genel kural olarak 100 yıl ve öncesi kapsamalıdır. Ancak eskiciler 50 ila 70 yıllık antikalar da antika statüsüne koyabiliyorlar. 

Antika mücevher, estetik, tarihsel ve maddi değeri olan eski eşya olarak tanımlanır. Antika mücevher eski çağlardan bu günümüze kadar süsleme sanatı olarak kullanılmıştır. Antika mücevher alımları yasal mevzuatlar içerisinde yapılmalıdır. İstanbul Antikacı'nın deneyimli ve sertifikalı koleksiyonleri, antika atikalarınızı inceleyerek, hak ettiği değeri nakit olarak ödüyor.

İstanbul Antika Mücevher

İstanbul Antika Mücevher

Mücevher ticareti açısından, ortalama 100 yıl önce yapılmış bir parçayı tanımlar. Mücevherler 100 yıllık yaş sınırını aştığında, teknik olarak antika olarak sınıflandırılır. Genel olarak bir mücevher parçası ne kadar eski olursa o kadar değerli olur. Benzersiz veya nadir malzemelerden yapılmış bir mücevher parçası, genellikle seri üretilen bir parçadan daha değerli olacaktır.

Antika mücevher koleksiyonculuğunun, tapınaklarda hazine saklanması ile başladığı tahmin ediliyor. Dolayısıyla antika mücevher koleksiyonculuğunun neredeyse insanlık tarihi kadar uzun bir geçmişi vardır. Antika mücevherlerin yalnızca estetik değerleriyle değil, tarihsel önemlerile de ilgilenildiği Türkiye'de çok eski yıllarda ülkenin tarihini yansıtan özel ürünler toplanmaya başlanmıştır.

Antika mücvher oldukça geniş kapsamlı bir koleksiyondur. Estetik açıdan hoş parlaklığı ve muhteşem tasarımlarıyla çok fazla çeşidi bulunmaktadır. Bilinmesi gereken kritik ayrıntı, ürün 1950'den önce üretildiği sürece, onu herhangi bir özellik olmadan satın almanızda sakınca yoktur.

Antika Mücevherin Özellikleri Nelerdir?

Antika takıları ve mücevherleri tanımlamanın basit yolu, ayırt edici özellikleri kontrol etmektir. Mücevherin yaşını ve aynı zamanda saflığını belirlemek iyi bir yoldur. Ayırt edici özelliklerin çoğu zaman dilimine göre düzenlenir ve bazıları yalnızca belirli bir mücevher dönemini kapsar. Belirleme işlelerinde işinin uzmanına danışmak da oldukça önemlidir.

19. yüzyılın sonlarından kalma mücevherler antika olarak adlandırılmaktadır. 22 ayar altından yapılmış olan bu antika görünümlü takılar , karmaşık işçilik ve yüksek yapım masrafları nedeniyle normal mücevherlerden daha pahalıdır. Ancak antika mücevherler paranızın tam karşılığını verir. 

Bir antika mücevherin değeri anlamak için 3 kriteri göz önünde bulundurmak gerekiyor;

  1. Yaşı; Bir parça ne kadar eski olursa, genel olarak o kadar değerli olur.
  2. Dönemi ; Belirli tarihi dönemlere ait mücevherler, diğer daha az ilgi çekici, heyecan verici veya kayda değer dönemlere ait parçalardan daha değerlidir.
  3. Durumu; Kötü durumdaysa 150 yıllık bir kolyenin bile pek bir değeri olmaz.

Tarihi, maddi değeri olan antika eserlerinizin alımı ve antika eşyalarda en iyi fiyatı almak için aşağıdaki formu doldurun, portföy uzmanlarımızdan en iyi teklifi alın

İstanbul Antika Mücevher
İstanbul Antika Mücevher

Antika takılar bir asırdan daha eskidir. Yaşı, kıtlık ve talep nedeniyle değerini artırsa da gerçek şu ki durumu kötüleşmiş olabilir. Tabii ki bu mücevherlerin bakımına nasıl bakıldığına bağlı. Antika mücevherinizin durumu ne kadar iyi olursa, yeniden satış fiyatı da o kadar yüksek olur.

Antikaların değerlerini korumakla kalmayıp aynı zamanda muadillerine kıyasla muhtemelen değer kazanacağı bilgisiyle donanmış olarak, biriktirmeye ve sevdiğiniz öğelerden oluşan koleksiyonunuzu oluşturmak önemlidir.

İstanbul antikacı olarak siz değerli müşterilerimize antika mücevher alımında yardımcı olmak için her zaman yanınızdayız. 

İstanbul Antika Mücevher Alan Yerler

İstanbul Antika Mücevher Alan Yerler

İstanbul'da antika mücevher alan yerler oldukça fazladır. En büyük antika pazarlarında eski mücevher eşyaları rahatlıkla bulabilir veya antikanızı satabilirsiniz. Ancak profesyonel  sertifikası olan bir koleksiyoncudan değerini öğrenmeden antikanızı satmamanızı tavsiye ediyoruz. İşte bu yüzden İstanbul Antikacı eski mücevherlerinize en iyi teklifi veriyor ve ödemenizi de peşin yapıyor.

Çok uzun yıllardır antika sektöründe olan İstanbul Antikacı ile her zaman iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Geçmişine ve tarihine değer veren, profesyonel koleksiyoncular içerisindeki İstanbul Antikacı'ya aşağıdaki teklif Formu vasıtasıyla ulaşabilir, değerinde teklif alabilirsiniz.

Misyonumuz, antika kültürünü yaşatarak, geçmişimize değer vermeye ve onu yaşatmaya gayret gösteriyoruz. Vizyonumuz ise geçmişin izlerini taşıyan nadide eserleri toplayarak, antika koleksiyonumuzu genişletmek. Antika mücevherler, yapılan işin tabiatı gereği zorlu, meşakkatli, ustalık gerektiren uygulamalar olduğundan bu tür çalışmalarda iş güvenliği eğitimleri alınması gerekebiliyor.

İstanbul Antika Mücevher” üzerine bir düşünce

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir