Antika Ürünler

İstanbul Antika Saat

İstanbul Antika Saat

İstanul antika saat alan yerler arasında bulunan İstanbul Antikacı, tarihi saatlerinizi değerinde alıyor ve ödemesini peşin olarak yapıyor. Antika saat yatırım yapacak olanlar için iyi bir yatırım olabilir. 

Antika saat, estetik, tarihi ve maddi değeri olan eski eşyadır. Antika saat 19. yüzyıldan bu günümüze kadar zamanı kullanmak için değerlendirilmektedir. Antika saatlerin üzerinde üreticinin adı yazmalıdır. Kadranın yüzünün kenarına ya da ortasına el işçiliği ile yazılmış olabilmektedir.

İstanbul Antika Saat Özellikleri

İstanbul Antika Saat

Dünyanın hayatta kalan en eski çalışma saati, İngiltere'nin Wiltshire kentindeki Salisbury Katedrali'nde bulunan 1386'dan veya muhtemelen daha eski bir tarihten kalma meçhul saattir. 1956 yılında restore edilmiş, 498 yıldır saatleri 500 milyondan fazla çalıştığı düşünülmektedir. Dünyanın ilk mekanik saatleri, 1270 ila 1300 yılları arasında Kuzey İtalya'dan güney Almanya'ya kadar uzanan bölgelerde inşa edilen kule saatleri olduğu düşünülüyor.

Antika saatlerinizi satarken ürününüzün firmasını, imal yılını ve durumunu bilmeniz önemlidir. Antika saatler 50 ila 100 yaş arasındaki eşyalara (özellikle saatlere) uygulanıyor. Bundan daha eski olan her saat tanımı gereği antika kategorisine giriyor.

Antika saatler genel olarak yüz yıldan daha eskidir. Yaşı, talep nedeniyle değerini artırsa dadurumu iyi olmayabilir. Saatlerin bakımında ise onlara nasıl bakıldığına bağlı olarak değişiyor. Antika saatlerinizin durumu ne kadar iyi olursa, yeniden satış fiyatı da o kadar yüksek olur.

Antika Saatler Nasıl Anlaşılır?

Antika, estetik, tarihsel değeri olan antika tablonuzun değerini ölçmek için en az 100 yıl önce üretilmiş olması değerini belirlemede önemli bir kriterdir.

Dünyada önde gelen eski saat üreticileri;

 • Ansonia Saat Şirketi
 • Seth Thomas Saat Şirketi
 • Howard Miller
 • Gilbert Saat Şirketi
 • Seth Thomas Saat Şirketi
 • Jaeger-LeCoultre

 

Bir saatin antika olduğunu belirleyen kriterler

 1. Markası kadranına el işçiliği ile kazılmış olmalı.
 2. İmal tarihi ve imalatçısı saat mekanizmasının arka plakasına damgalanmış olmalı
 3. Saatin arkasına yapıştırılmış bir etiket bulunur. 
 4. Saat kasasının iç kısmıda bulunan firma etiketi.
 5. Bazı saatlerin kadranında görünen isim saatçinin ismi olmayabilir. Bazen saati satan perakendeci  adı bulunur.
İstanbul Antika Saat
İstanbul Antika Saat

İstanbul antikacı olarak siz değerli müşterilerimize antika gümüş alımında yardımcı olmak için her zaman yanınızdayız. 

Saatin menşei, firması, yapılış tarihi onun değerinde büyük belirleyici faktördür. Mesela, bir saat ünlü bir saat firmasının, önde gelen bir koleksiyoncunun ya da saygın bir galerinin sahibiyse, satışa sunulduğunda kesinlikle daha yüksek teklifler çekecektir

Antikaları ve koleksiyon parçalarını bu kadar değerli kılan şey el işçiliğidir. Genellikle bu saatler büyük efor gerektiren el işçiliği yöntemiyle imal edilir.

İstanbul Antika İletişim

Estetik, Tarihi Değeri Olan Antika Saatlerinizi mi Satacaksınız?

İstanbul Antika ile iletişim kurun

Antikacılar arasında sertifikalı İstanbul Antika, maddi değeri olan antika saatlerinize en iyi fiyatı vermeyi taahhüt ediyor.

İstanbul Antika Saat Alan Yerler

İstanbul Antika Saat Alan Yerler

İstanbul'da antika saat alan yerler genel olarak fazladır. Antika pazarlarında eski saatleri rahatlıkla bulabilir veya satabilirsiniz. Ancak profesyonel sertifikası olan bir koleksiyoncudan değerini öğrenmeden saatinizi satmamanızı tavsiye ediyoruz. Bu nedenle İstanbul Antikacı eski saatlerinize en iyi teklifi veriyor ve ödemesini peşin yapıyor. Çok uzun yıllardır antika sektöründe olan İstanbul Antikacı ile her zaman iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Geçmişine ve tarihine değer veren, profesyonel koleksiyoncular içerisindeki İstanbul Antikacı'ya aşağıdaki teklif Formu vasıtasıyla ulaşabilir, değerinde teklif alabilirsiniz.

Antika saatlerinizi İstanbul genelinde adresinize gelerek inceliyoruz. Yılların verdiği bilgi birikim ve tecrübe ile size en iyi fiyat teklifini sunuyoruz. Eğer fiyat teklifini kabul ederseniz antika saatinizi adresinizden peşin ödeme yapmak sureti ile satın alıyoruz. Antika saat alırken veya satarken dikkat etmeniz gerekenler;

 • Saati araştırın
 • Antika saat tedarikçinizi tanıyın. ...
 • Parçaları inceleyin.
 • Görüntüleyin, bakın, inceleyin.
 • Saatinizi yakında inceleyin.
 • Hasarlı eşyalardan uzak durun. 
 • Saatin işlevselliğine bakın.
 • Parçalarına dikkat edin.
 • Paranızı aldığınızdan emin olun.
Hakkındaki Videoyu Oynat İstanbul Antika Saat

Antika saatlerinizi değerinde satın alıyoruz

Antika saat süsleme sanatı ürünlerini içerisine alan en az 100 yıl önce üretilmiş eserlerdir. Böyle bir antika eseriniz varsa, uzmanlarımızdan fiyat alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir