Antika Ürünler

İstanbul Antika Halı

İstanbul Antika Halı

İstanbul antika halı koleksiyonculuğu yapan uzmanlarımız, tarihi halılarınıza en iyi fiyatı veriyor. El dokuması tarihi halılarınızı bu işi gerçek anlamıyla 45 yıldır yapan İstanbul Antikacı'dan teklif almadan vermeyin.

Antika halı, estetik, tarihsel ve maddi değeri olan eski eşya olarak bilinir. Antika halı veya tarihi halı alan sektörler son yıllarda ülkemizde çok yaygınlaştı. Fakat her sektörde olduğu gibi bu sektörde de işten anlamayan insanlar mevcut.Bu işi gerçek anlamıyla yapan ve sektör hakkında bilgi sahibi kişilerden fikir almadan halınızı satmamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

İstanbul Antika Halı Alanlar

İstanbul Antika Halı

Antika halılarınızı satarken ürününüzün yaşını, düğüm sayısını, durumunu bilmeniz çok değerlidir. Türk halı desenleri, parlak, keskin, zıt renklere sahip, hassas, geometrik veya desenli olabiliyor. Hint halıları, botanik tasarımlarla natüralist bir tarzda yapılmıştır ve parlak renklere sahiptir. Çin halısı tasarımları dini semboller içermektedir.

Asırlar boyunca Türkiye'nin hemen her bölgesinde, her evde dokunan, adeta halkın bir yaşam biçimi olarak ortaya çıkan bir figür olan halının zamanla bir saygınlık sembolü haline geldiği bilinmektedir. Halı dokumacılığı halıcılığı yaşatmak ve güçlendirmek için oldukça önemlidir. 

Ağırlıklı olarak antika ve değerli halıların tamirinin işinin ustası kişiler tarafından yapılması gerekir.  Genellikle eski halılarda, saçak tamiri yapılmaktadır. Dünyanın her yerinden temin ettiğimiz halıların orjinalliğini kaybetmeden tamir için özel ustalara götürüyoruz. Genellikle tamir işlerimizde aynı standartları kullanan koltuk tamir ustamız ile çalışırız. 

Antika Halı Nasıl Anlaşılır?

Antika halının değerini belirleyen kıstaslara sırayla bakacak olursak ilk sırada halının yaşı göze çarpıyor. Bir antika halı diğer etkenleri göz ardı etmeksizin yaşı ile değeri arasında büyük bir ilgi vardır. İkinci sırada ise halının dokunmuş olduğu yöresi göze çarpıyor. Örnek olarak bir Türk Halısı, bir İran Halısı menşei olarak büyük bir değere sahiptir. Üçüncü sırada ise halı üzerindeki nadir bulunan ve dönemini yansıtan desen ve motifler halının değerine değer katmaktadır.

Bir diğer önemli kıstaslardan bir tanesi ise halının dokunduğu dönem itibariyle çok nadir bulunması bir diğer deyişle aynısından daha fazla dokunmamış olması halıya değer katmaktadır ve son olarak antika halının boyutu da halının değerini etkileyen bir diğer etkendir. 

İstanbul Antika İletişim

Estetik, Tarihi Değeri Olan Antika Halınızı mı Satacaksınız?

İstanbul Antika ile iletişim kurun

Antikacılar arasında sertifikalı İstanbul Antika, maddi değeri olan antika halılarınıza en iyi fiyatı vermeyi taahhüt ediyor.

İstanbul Antika Halı

Bir halının yaşı, değerinde önemli bir faktördür.100 yaşından daha fazla olan bir halının antika değeri çok yüksektir. 80-100 yıldan daha eski olan bir halı antika olarak kabul edilirken, antika kilimler ile 50-80 yıllık vintage kilimler arasındaki daha az bilinen aralık yarı antika olarak etiketlenir.

Bir halıda kullanılan malzeme de onun değerinde önemli bir faktördür. Kaliteli halılar en iyi malzemelerden üretilmiştir. Bu halılar genellikle yumuşak, parlak yün, ince ipek ve üstün kaliteli pamuktan yapılır

Kullanılan dokuma tekniğinin kalitesini belirlemek için halının düğüm yoğunluğu gibi detaylarına dikkat etmek önemlidir. Yüksek kaliteli bir halı, eşit düğüm yoğunluğuna ve tekdüze bir desene sahip olacaktır. Buna karşılık, düşük kaliteli bir halının düzensiz düğüm yoğunluğu ve düzensiz deseni olabilir. Her düğümü halıya elle yerleştirmek çok fazla zaman ve konsantrasyon gerektirir.

Bir halının durumu da değerini belirlemede önemli bir faktördür. En kaliteli el dokuması İran halılarının maliyeti, el yapımı halıları kopyalayan makine yapımı halılarla karşılaştırıldığında daha fazladır.

İstanbul Antika Halı Alan Yerler

İstanbul Antika Halı Alan Yerler

İstanbul Antika Halı Alan Yerler

İstanbul ve çevresinde antika halı alan yerler geniş bir alanı kapsamaktadır. Diğer eserlerde olduğu gibi, sertifikası olan bir koleksiyoner bulunması oldukça önemlidir. İstanbul Antikacı tarihi halılarınıza en iyi teklifi vererek, ödemenizi de peşin olarak yapmaktadır. 45 yıldır antika sektöründe olan firmamız ile her zaman iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Geçmişine ve tarihine değer veren, profesyonel koleksiyoncular içerisindeki İstanbul Antikacı'ya aşağıdaki teklif Formu vasıtasıyla ulaşabilir, değerinde teklifi alabilirsiniz.

Vizyonumuz, antika kültürünü yaşatarak, geçmişimize değer vermeye ve onu yaşatmaya gayret gösteriyoruz. Amacımız geçmişin izlerini taşıyan nadide eserleri toplayarak, antika koleksiyonumuzu genişletmek. Dolayısıyla antika koleksiyonculuğunun neredeyse insanlık tarihi kadar uzun bir geçmişi vardır. Antikaların yalnızca estetik değerleriyle değil, tarihsel önemlerile de ilgilenildiği Türkiye'de çok eski yıllarda ülkenin tarihini yansıtan antikalar toplanmaya başlamıştır.

Hakkındaki Videoyu Oynat İstanbul Antikacı

Antika halılarınızı değerinde satın alıyoruz

Antika halı, 2. el halı, süsleme sanatı ürünlerini içerisinde yer alan tarihi değeri olan eski eşyalardır. Böyle bir antika eseriniz varsa, uzmanlarımızdan fiyat alabilirsiniz.

İstanbul Antika Halı” üzerine bir düşünce

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir