Antika Ürünler

İstanbul Antika Kitap

İstanbul Antika Kitap

İstanbul antika kitap, tarihi osmanlı kitaplarınıza sahaflarımız en iyi fiyatı veriyor. Gerçek sahaf, tarihi değeri yüksek olan kitaba gereken değeri vererek, onu ehline ulaştırandır. 

Antika koleksiyoncularının ve meraklılarının çoğunun bildiği gibi, 100 yaş ve üzeri eşyalar genellikle "antika" olarak kabul edilir. Antika kitapları, nadir oldukları için değeri olan kullanılmış kitaplardır. Yıpranmış, parçalanmakta olan eski bir kitabın değeri çok az olacaktır. İlk baskılar kitap koleksiyoncuları tarafından aranır ve ilk baskı genellikle daha sonraki baskılardan daha değerlidir.

İstanbul Antika Kitaplar

İstanbul Antika Kitap

Birçok ciddi ve deneyimli antika kitap koleksiyoncusu, 16. yüzyıl ve öncesinden kalma eserlerin izini sürmeye odaklanmıştır. Antika koleksiyoncularının ve meraklılarının çoğunun bildiği gibi, 100 yaş ve üzeri eşyalar genellikle "antika" olarak kabul edilir. Antika kitapları, nadir oldukları için değeri olan kullanılmış kitaplardır. Antika olan bir şey antikadır. Antika kitapları, nadir oldukları için değeri olan kullanılmış kitaplardır.

Kitap dışında, anı defterleri, fotoğraflar, resmi ya da gayri resmi yazışmaların tamamı çok özeldir ve değerlendirilmelidir. Sahafların en çok malzeme kaynağı mahallelerdeki hurdacılardır. Hurdacı ve antikacılardan aldığımız malzemeler içinde sahaflar olarak keşif yapıyoruz. Bu anlamda sahaf, arkeoloğa çok benziyor. Eski kağıtların, kitapların, belgelerin arasından insanların bilmediği, önemine varmadığı şeyleri keşfedip çıkarıyoruz.

Antikaların yalnızca değerlerini korumakla kalmayıp aynı zamanda çağdaş makine yapımı muadillerine kıyasla muhtemelen değer kazanacağı bilgisiyle donanmış olarak, biriktirmeye ve sevdiğiniz öğelerden oluşan koleksiyonunuzu yavaş yavaş oluşturmaya değer olacakır.

Tarihi Kitaplar ve Sahaflar

Tarihi Kitaplar ve Sahaflar

Aziz ve güzel bir meslek olarak sahaflık, çok emek ister, sürekli okumayı, öğrenmeyi, çalışmayı gerektirir. Bununla birlikte hafızası kuvvetli, dikkatli ve araştıran kişiler iyi sahaf olabilir. Gerçek sahaf ise meslek adabı gereği, kitabı uygun bir fiyata ehline ulaştırandır: “Sahaf elinden geçen bütün güzel eserleri kendine ayıramaz. Bu güzellikleri ehline, gerçek meraklısına, onu koruyacak, okuyacak muhatabına tevdi eder. Yıllardır aradığı bir kitabı bulup ehline, ilgilisine, ondan faydalar sağlayıp yazılar yazacak olan erbabına sunmak da büyük bir keyiftir.”

Kitap ve belgelerin sahaflara intikal edişi de çok değişik yollarla oluyor. Mesela tarihi değeri yüksek ancak hali perişan belgeler genellikle eskici, antikacı ve hurdacılardan sahaflara akıyor. Bu tür malzemeleri herkes bilmiyor, anlayacak özelliklere sahip olmanız lazım. O evrakları okuyup anlayıp tarih içinde bir yere oturtabilmeniz lazım. Ne anlam ifade ediyor, bizim tarihimizde yeri nedir, az mı değerli çok mu değerli? Tüm bunlara bir anlamda sahaflar karar veriyor. Dolayısıyla ona tarihi bir yer kazandırmış oluyorlar. Sahaflar kitapları analiz ederek onu bir yere oturtup ilgilisine, faydalı olabilecek yerlere ulaştırıabilirler. 

İstanbul Antika İletişim

Tarihi Değeri Olan Antika Kitaplarınızı mı Satacaksınız?

İstanbul Antika ile iletişim kurun

Antikacılar arasında sertifikalı İstanbul Antika, maddi değeri olan antika kitaplarınıza en iyi fiyatı vermeyi taahhüt ediyor.

Antika Kitap Nasıl Anlaşılır?

Bir kitabın antika olabilmesi için en az 80- 100 yılı geçmesi gerekiyor. Fakat 1970’lerin 1960’ların kitapları da antika statüsünü kazanabiliyorlar. 1900’lü yılların ilk yarısında antika koleksiyonculuğu oldukça sınırlıydı. Türkiye’de antika koleksiyonculuğu son yıllarda oldukça arttı. 

Bir kitabın değerini belirleyen en önemli unsurlar kitabın nadir bulunabilir olması, kitabın durumu, yaşı ve kitaba olan arz talep durumudur. En yüksek değere sahip kitaplar normalde bu unsurların üçüne de sahiptir ve herhangi birinin kaybı muhtemelen değer kaybına neden olacaktır. Kitabın yaşı her zaman değer açısından önemli bir faktör değildir. Ancak osmanlı kitapları bu kategori dışındadır. Çünkü 600 yıllık Osmanlı tarihi boyunca sadece 536 kitap yazılmış ve bu kitaplar oldukça değerlidir. 

İstanbul Antika Kitap
İstanbul Antika Kitap

Nadir ve antika kitaplar veya müzayedelerde uzmanlaşmış mağazaların ötesinde, kendi şehrinizdeki veya seyahat ederken kitap pazarlarını da arayabilir, yerel topluluklardaki kullanılmış kitapçılara uğrayabilir ve dünyanın her yerindeki şehirlerde düzenlenen nadir kitap fuarlarını ziyaret edebilirsiniz.

Tarihi kitapların satılırken ya da satın alınırken doğru insanlarla iletişime geçmek önemlidir. Satın alacak kişinin sahaf olması, kitabın değerinin tam karşılığını almanızı sağlayacaktır. 

İstanbul antikacı olarak müşterilerimize bu konuda da yardımcı olmak için her zaman yanlarındayız. 

İstanbul Antika Kitap Alan Yerler

İstanbul ve çevresinde antika kitap alan yerler geniş bir alanı kapsamaktadır. Ancak profesyonel olarak, sertifikası olan bir sahaftan alınması çok önemlidir. İstanbul sahafçısı eski kitaplarınıza en iyi teklifi vererek, ödemenizi de peşin olarak yapmaktadır. 45 yıldır antika sektöründe olan firmamız ile her zaman iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Geçmişine ve tarihine değer veren, profesyonel sahafçılıkla uğraşan İstanbul Antikacı'ya yukarıdaki teklif Formu vasıtasıyla ulaşabilir, değerinde teklifi alabilirsiniz.

Bu zamana kadar dünya tairihinde basılmış en eski kitaplara wikipedia'dan ulaşabilirsiniz.

Vizyonumuz, antika kültürünü yaşatarak, geçmişimize değer vermeye ve onu yaşatmaya gayret gösteriyoruz. Amacımız geçmişin izlerini taşıyan nadide eserleri toplayarak, antika koleksiyonumuzu genişletmek. 

Hakkındaki Videoyu Oynat İstanbul Antikacı

Antika kitaplarınızı değerinde satın alıyoruz

Antika kitap, tarihi kitap, osmanlı kitapları, tarihi değeri olan eski meta eşyalardır. Böyle bir antika eseriniz varsa, uzmanlarımızdan fiyat alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir