Antika Ürünler

İstanbul Antika Plak ve Antika Gramafon

İstanbul Antika Plak ve Gramafon

İstanbul antika plak ve antika gramafon alımı yapan firmamız, eski eserlerinizi değerinde peşin olarak satın alıyor. Antika plak ve antika gramafonkural olarak 50 yıl ve öncesi kapsamalıdır.

Antika plak ve antika gramafon, tarihsel ve maddi değeri olan, özelliğini yitirmemiş eski meta olarak bilinir. İstanbul'da yeniyle eskiyi, gelenekselle, moderni bir arada barındıran İstanbul Antikacı'da Osmanlı döneminden kalan eserler başta olmak üzere son dönem plak ve gramafonlara da ulaşmanız mümkündür. 

İstanbul Antika Plak ve Antika Gramafonlar

Büyük bir hareketliliğin yaşandığı mağazamızda antika tutkunları, taş plak çalan gramofonlardan yükselen müzikle nostalji kokan eski eşyalar arasında adeta zamanda yolculuğa çıkıyor. İstanbul Antikacı mağazamızda, çocukluğuna dönmek isteyen, uzun yıllar önce üretilmiş ve kullanılmış antika plak ve gramafonlarla nostalji yaşamak isteyenlerin uğrak yeri olmaya devam ediyor.

Antika bir kültürdür, geçmişine değer veren, tarihine değer veren insanların biriktirdiği plaklar ve gramafonlar antika koleksiyonumuzu oluşturuyor. Antika mağazamızda biz bu hizmeti vermeye çalışıyoruz. Zaman zamanda antika müzayedeleri yapıyoruz.  Antika severleri çoğaltmaya çalışıyoruz. Çünkü antika gerçekten farklı duygusal bir objedir. Geçmişin izlerini taşıyan plak ve gramafonlar ile geçmişimize değer vermeye ve geçmişimizi yaşatmaya çalışıyoruz.

İstanbul Antika İletişim

Eski Plaklarınızı ve Gramafonlarınızı mı Satacaksınız?

İstanbul Antika ile iletişim kurun

Antikacılar arasında sertifikalı İstanbul Antika, maddi değeri olan plaklarınıza ve gramafonlarınıza en iyi fiyatı vermeyi taahhüt ediyor.

Mağazamıda bulunan plakların ve gramafonların çoğu yakın çevrelerinde gördükleri tanıdık gelen ya da benzerleri var. Tabi bunun için biraz antika kültürü biraz da maddiyat gerekiyor. Bir koleksiyoner olmak bunlara bakmak, bunları satın alarak biriktirmek hem antikayı sevmek bilmek gerekiyor. Bununla birlikte maddiyat gerekiyor.

Özelikle yeni nesil gençler nostalji anlamında ya da bu işi bilerek özelikle plak ve gramafon alanında koleksiyon yapanlar talep görüyor. Meraklı birçok kişi, yavaş yavaş bu kültür oluşuyor. Yani o modern kültürün eşyaların çok kullanışlı olmadığı bunların daha güzel olduğunu ve insan ruhuna dokunduğuna işaret ediyorlar.

İstanbul Antika Plak ve Antika Gramafon

Antika Plak ve Gramafonun Özellikleri Neler?

Doğru bakım yapıldığı takdirde plaklarınız ve gramafonlarınız çok uzun süre dayanabilir. Eski yılların plak albümleri değerli olabilir. Değerlendirmede, kayıt sanatçısına, plak nadirliğine, plak derecelendirmesine ve durumuna bağlıdır. 1940’lardan başlayarak, 20. yüzyılın sonlarının “orjinal kayıtları” oldukça değerlidir.

Antika plaklarınızı satarken ürününüzün yaşını, sanatçısını ve durumunu bilmenizde fayda olacaktır. Orijinal kılıflar genellikle yeniden basılanlardan farklı bir tasarıma sahiptir. 1970’den önce çıktığı varsayılan bir plağın kapağında barkod varsa, bu bir yeniden basımdır. 1980’den önce basılan orijinal vinillerin kılıfları genellikle iyi durumda değildir. Ancak bu orjinal olduğu anlamına gelir

 

Antika plak ve gramafon 19. yüzyıl sonlarında çıkan teknolojilerdir. Bu nedenle bir plağın değerini anlamak için aşağıdaki kriterler etkileyici olmaktadır;

  1. Plağın ve gramafonun yaşı
  2. Plağın, gramafonun durumu
  3. Plağın Sanatçısı

1980’lerde CD’lerin ortaya çıkmasıyla ölüme terk edilen eski plaklar artık müzik endüstrisinin en popüler ve en yüksek hasılat yapan eski teknolojisi haline geldi. Hayranlar onu koleksiyonluk, ses kalitesi veya dijital geçicilik çağında müziğin dokunsal deneyimi için tercih ediyor

İstanbul Antika Plak ve Antika Gramafon
İstanbul Antika Plak ve Antika Gramafon

İstanbul antikacı olarak siz değerli müşterilerimize antika plak ve antika gramafon alımında yardımcı olmak için her zaman yanınızdayız. 

Antika plaklarınızı satarken ürününüzün yaşını, sanatçısını ve durumunu bilmenizde fayda olacaktır. Orijinal kılıflar genellikle yeniden basılanlardan farklı bir tasarıma sahiptir. 1970’den önce çıktığı varsayılan bir plağın kapağında barkod varsa, bu bir yeniden basımdır. 1980’den önce basılan orijinal vinillerin kılıfları genellikle iyi durumda değildir. Ancak bu orjinal olduğu anlamına gelir

İstanbul Antika Plak, Antika Gramafon Alan Yerler

İstanbul'da antika plak ya da antika gramafon alan yerler çok fazladır. En büyük antika pazarlarında plak veya gramafon eşyaları rahatlıkla bulabilir veya satabilirsiniz. Ancak profesyonel  sertifikası olan bir koleksiyoncudan değerini öğrenmeden antikanızı satmamanızı tavsiye ediyoruz. İşte bu yüzden İstanbul Antikacı plak ve gramafonlarınıza en iyi teklifi veriyor ve ödemenizi de peşin yapıyor.

Çok uzun yıllardır antika sektöründe olan İstanbul Antikacı ile her zaman iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Geçmişine ve tarihine değer veren, profesyonel koleksiyoncular içerisindeki İstanbul Antikacı'ya aşağıdaki teklif formu vasıtasıyla ulaşabilir, değerinde teklif alabilirsiniz.

Misyonumuz, antika kültürünü yaşatarak, geçmişimize değer vermeye ve onu yaşatmaya gayret gösteriyoruz. Vizyonumuz ise geçmişin izlerini taşıyan nadide eserleri toplayarak, antika koleksiyonumuzu genişletmek. 

Orjinal plaklarınızı istanbul genelinde adresinize gelerek inceliyoruz. Yılların verdiği bilgi birikim ve tecrübe ile size en iyi fiyat teklifini sunuyoruz. Eğer fiyat teklifini kabul ederseniz antika eserinizi adresinizden peşin ödeme yapmak sureti ile satın alıyoruz.

Hakkındaki Videoyu Oynat İstanbul Antikacı

Antika plaklarınızı ve gramafonlarınızı değerinde satın alıyoruz

Antika plak, gramafon tarihi değeri olan eski meta eşyalardır. Böyle bir antika eseriniz varsa, uzmanlarımızdan fiyat alabilirsiniz.

İstanbul Antika Plak ve Antika Gramafon” üzerine bir düşünce

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir