Antika Ürünler

İstanbul Antika Gümüş

İstanbul Antika Gümüş

İstanbul antika gümüş alımı yapan firmamız, orjinalliği bozulmamış gümüşlerinizi değerinde satın alıyor. Antika gümüşler genel kural olarak 100 yıl ve öncesi kapsamalıdır. Ancak eskiciler 50 ila 70 yıllık gümüşleri de antika statüsüne koyabiliyorlar. 

Antika gümüş, estetik, tarihsel ve maddi değeri olan eski eşya olarak tanımlanır. Antika gümüş eski çağlardan bu günümüze kadar süsleme sanatı olarak kullanılmıştır. Antika gümüşlerin üzerinde sadece ince bir gümüş tabakası bulunur. Gümüş, Orta Çağ'dan bu yana çıkarılan, kendine has değeri olan çok özel bir elementtir. 

Antik gümüş ile gerçek gümüş arasındaki en önemli özellik yaşıdır. Antika gümüş alımları yasal mevzuatlar içerisinde yapılmalıdır. İstanbul Antikacı'nın deneyimli ve sertifikalı koleksiyonleri, antika gümüşlerinizi inceleyerek, hak ettiği değeri peşin olarak ödemeyi vadediyor. 

İstanbul Antika Gümüş

İstanbul Antika Gümüş

Gürz, kılıç, kalkan ve teber gibi gümüş aletlerinden çatal, bıçak, tabak gibi gümüş mutfak gereçlerine kadar onlarca eserin içinde ilgi çekici rengarenk tarihi süs eşyası da bulunuyor. Büyük bir hareketliliğin yaşandığı antika gümüş satmayı planlayanlar için İstanbul Antika her zaman öncelikli tercihinizdir. Çünkü nostalji kokan antika gümüş mağazamızda sizleri adeta bir zaman yolculuğuna çıkartıyoruz. 

Antika gümüş koleksiyonculuğunun, tapınaklarda hazine saklanması ile başladığı tahmin ediliyor. Dolayısıyla antika gümüş koleksiyonculuğunun neredeyse insanlık tarihi kadar uzun bir geçmişi vardır. Antika gümüşlerin yalnızca estetik değerleriyle değil, tarihsel önemlerile de ilgilenildiği Türkiye'de çok eski yıllarda ülkenin tarihini yansıtan özel ürünler toplanmaya başlanmıştır.

Antika gümüş oldukça geniş kapsamlı bir koleksiyondur. Estetik açıdan hoş parlaklığı ve muhteşem tasarımlarıyla çok fazla çeşidi bulunmaktadır. 

Antika Gümüş Nasıl Anlaşılır?

post 1 image 3

Antika gümüş ile gerçek gümüş arasındaki en önemli fark gümüşün yaşındadır. Bir parçanın antika gümüş sayılabilmesi için ortalama 100 yaşında olması gerekir. Antika gümüşler gerçek gümüşe batırılmış bakır, çelik vb. olabilecek bir metal olduğu tahmin edilmektedir.

19. yüzyılın sonlarından kalma gümüş eşyalar antika olarak adlandırılmaktadır. Gümüş, yumuşak yapısını daha yumuşak hale getirmek için genellikle bir baz metalle (genellikle bakır) harmanlanır. Antik gümüşün bir çoğu sterlin standardındadır. Yaklaşık %92,5 saf gümüş ila %7,5 baz metal içermektedir. 

İstanbul Antika İletişim

Estetik, Tarihi Değeri Olan Antika Gümüşlerinizi mi Satacaksınız?

İstanbul Antika ile iletişim kurun

Antikacılar arasında sertifikalı İstanbul Antika, maddi değeri olan antika gümüşlerinize en iyi fiyatı vermeyi taahhüt ediyor.

Gümüşün antika olduğunu anlamak için bu öncelikle gümüşün tahmini yaşını bilmek gerekiyor. Bu işlem koleksiyoncular tarafından çok rahat öğrenilebilir. Diğer bir öenmli bilgi sie kalitesinden taviz vermemesidir. Çünkü eski gümüşler paslansa bile, imal ediliş yapısı itibarıyla kalitesini bozmazlar. Bununla birlikte antika gümüşlerde el işçiliği çok önemli kriterdir. Antika gümüşler makineden çıkartılarak imal edilmediği için özel el işçiliği ile yapılan çok özel çalışmalardır. Gümüş işçiliği bir sanattır. 

İstanbul Antika Gümüş
İstanbul Antika Gümüş

İstanbul antikacı olarak siz değerli müşterilerimize antika gümüş alımında yardımcı olmak için her zaman yanınızdayız. 

Gümüşlerin antika statüsüne girmesinin önemli bir özelliği de o ürünün çok nadir bulunuyor olmasındadır. Özel bir ustadan çıkmış 100 yıllık bir gümüş parçasının değeri paha biçilemez. Bununla birlikte en önemli bir diğer özellik ise antika gümüşün yaşıdır. 100 yıllık sağlamlığını korumuş bir gümüş, kesinlikle antikadır. 

İstanbul Antika Gümüş Alan Yerler

İstanbul Antika Gümüş Alan Yerler

İstanbul'da antika gümüş alan yerler oldukça fazladır. En büyük antika pazarlarında eski gümüş eşyaları rahatlıkla bulabilir veya antikanızı satabilirsiniz. Ancak profesyonel  sertifikası olan bir koleksiyoncudan değerini öğrenmeden antikanızı satmamanızı tavsiye ediyoruz. İşte bu yüzden İstanbul Antikacı eski gümüşlerinize en iyi teklifi veriyor ve ödemenizi de peşin yapıyor.

Çok uzun yıllardır antika sektöründe olan İstanbul Antikacı ile her zaman iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Geçmişine ve tarihine değer veren, profesyonel koleksiyoncular içerisindeki İstanbul Antikacı'ya aşağıdaki teklif Formu vasıtasıyla ulaşabilir, değerinde teklif alabilirsiniz.

Misyonumuz, antika kültürünü yaşatarak, geçmişimize değer vermeye ve onu yaşatmaya gayret gösteriyoruz. Vizyonumuz ise geçmişin izlerini taşıyan nadide eserleri toplayarak, antika koleksiyonumuzu genişletmek. Antika gümüşler, yapılan işin tabiatı gereği zorlu, meşakkatli, ustalık gerektiren uygulamalar olduğundan bu tür çalışmalarda iş güvenliği önlemlerinin alınması gerekebiliyor.

Hakkındaki Videoyu Oynat Antika Gümüş

Antika gümüşlerinizi değerinde satın alıyoruz

Antika gümüş süsleme sanatı ürünlerini içerisinde yer alan tarihi değeri olan eski eşyalardır. Böyle bir antika eseriniz varsa, uzmanlarımızdan fiyat alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir